יצירת פתיחות לפידבק

Share |

דר' סיימון מוס - 17/7/2011

הכנה לפני החלטות קשות

הכנה לפני מתן הפידבק


צעד 1. יש למנהל להרהר בתוכניותיו ושאיפותיו. יותר מכך, עליו לדמיין שיחה על שאיפות אלה עם החברים הכי תומכים שלו.
כאשר אנשים מהרהרים אודות מאפייניהם הייחודיים, הם מרגישים עצמאיים; הם לא מרגישים צורך לספק את הצרכים של קולקטיב אחר; הם מרגישים שהם יכולים להיות יותר אסרטיביים. בנוסף, לאחר שאנשים מהרהרים אודות שאיפותיהם העתידיות, תשומת הלב שלהם מוסטת מסיבוכים מיידיים. כתוצאה מכך, הם חווים תחושת כח.

צעד 2. יש להעלות זיכרונות אודות חוויה נוסטלגית- אפיזודה סנטימנטלית או משמעותית מהעבר. בנוסף, עליהם לדמיין אירוע שהם היו רוצים שיקרה בעתיד.
בכל פעם שאנשים מהרהרים אודות אירוע נוסטלגי, הם נעשים יותר בוטחים ומשתפי פעולה. נוסטלגיה מפעילה זיכרונות של מערכות יחסים, וזיכרונות אלה מנחים את התפיסות וההתנהגויות של אנשים. יותר מכך, תיאורים רצויים של העתיד יכולים להעלות גמישות. ובמיוחד, יכולים לשפר את מצב רוחם של אנשים.

צעד 3. על מנהלים לוודא שהסביבה הסובבת הינה חמה ונוחה. הם יכולים, לדוגמא, להציע אפילו קפה או תה לאנשים, אם זה מתאים.
כאשר הסביבה הינה סביבה חמה, זיכרונות של קרבה מתעוררים. כלומר, אנשים מקשרים חום עם הגנה. לכן, כפי שמחקרים מציינים, בסביבות חמות וידידותיות, אנשים נעשים בוטחים יותר ומשתפי פעולה.

צעד 4. על מנהלים לוודא שגם הם וגם עובדיהם הקציבו זמן רב לשיחה זו, בד''כ שעה או יותר.
אנשים נוטים להיות יותר גמישים במהלך שיחות ודיונים באווירה נינוחה- בהקשר זה שהזמן לא מוגבל. כאשר אנשים מרגישים צורך להגיע להחלטות במהירות, הם נעשים פחות גמישים. הם לא אוהבים לאתגר או לערער את המחשבות שלהם וכן הם נוטים להתפשר פחות.

צעד 5. כדאי לשים ריח של פירות הדר.
ריחות לימונים מעוררים זיכרונות של היגיינה. תחושה זו של היגיינה בד''כ מעוררת התנהגות נדיבה ומשתפת פעולה.

הקדמה לפגישות בנושא ביצועי העובד


צעד 1. על מנהלים לבקש מעובדים לשוחח על עמיתים לעבודה שהם מחשיבים כתומכים במיוחד ומבינים.
כאשר אנשים חושבים על אנשים שהם תופסים כתומכים, הם נוטים יותר לפרש התנהגות של אדם אחר כתומכת גם כן. השיפוט שלהם אוהד יותר. אפילו כאשר הם רק שומעים את השם של קרוב או חבר מוקיר ותומך, הם נעשים יותר בוטחים באנשים אחרים..

צעד 2. אם הדבר בר-ישום, על מנהלים לציין חלק מהתחושות והקשיים של עצמם. אם עמית לעבודה מזכיר את הלחץ שיש עליו, מנהלים יכולים גם להגיד ''אני גם הרגשתי מתח לאחרונה''.
בכל פעם שמנהלים חושפים את רגשותיהם, עובדיהם נוטים יותר לפתח תחושה של אמפטיה וקירבה. כתוצאה מכך, עובדים אלה נוטים יותר להקריב את צרכיהם המיידיים על מנת למלא את האינטרס של מישהו אחר. הם נעשים, לדוגמא, יותר פשרניים במהלך דיון.

להשריש גמישות ופתיחות לקבלת פידבק


צעד 1. על מנהלים לבקש מעובדיהם לתאר מהם שאיפותיהם שאותם הם רוצים לממש בשנים הקרובות ולהסביר מדוע הם תופסים יעדים אלה כחשובים כל כך.
כאשר אנשים חושבים על הערכים הנרחבים יותר שלהם, הם לא מרגישים מודאגים כל כך מדאגות מיידיות יותר. התפיסה שלהם את עצמם נעשית בעלת יכולת התאוששות מהירה יותר. הם יכולים בשל כך לשאת ביקורות יותר ברצון.

צעד 2. יש לבקש מעובדיהם לחשוב על תכונות וכישורים מסוימים שהם היו רוצים לפתח במהלך השנים הקרובות.
כאשר אנשים חושבים על כישורים שהם רוצים לרכוש, הם חווים תחושה עמוקה ששינוי הינו דבר אפשרי. הם מאמינים שכשרון הינו דבר שניתן לעצב. לעומת זאת, אנשים רבים מניחים, לעתים בלי לשים לב, שהיכולת או האינטליגנציה המרכזית שלהם הינה קבועה. הם לא תופסים פידבק כהזדמנות להשתפר. במקום זאת, הם מתנגדים לביקורת.
יש להיכנס למערכת על מנת להגיב


ייעוץ אקדמי
בחסות


עוד יישומים שלנו

קישור לטיפולטק

קישור לניטוריקס

דף הבית - שאלות נפוצות - רישום - מודעות עצמית - מחקר מדעי - פסיכולוגיה - פאנל - סקרים - תנאי שימוש
שאלונים: זוגיות - אישיות - אמונות - בריאות - עמדות - משפחה - התנהגות
מאמרים: אקטואליה - אישיות - זוגיות ומיניות - כלכלה ועבודה - פסיכותרפיה - בידור -
יישומים מסחריים: טיפול בשפיכה מוקדמת - סקרי דעת קהל - מחקרי שוק
פסיכולוג בגוש דן - פסיכולוג בירושלים - פסיכולוג בחיפה - פסיכולוג בבאר שבע - פסיכולוג ברמת הגולן - פסיכולוג בגליל המזרחי - פסיכולוג בגליל המערבי - פסיכולוג בעמקים - פסיכולוג בשומרון - פסיכולוג בשרון - פסיכולוג ביהודה - פסיכולוג בשפלה - פסיכולוג בצפן הנגב - פסיכולוג באילת והנגב הדרומי

כל הזכויות שמורות © all rights reserved

זמן טעינה: 81309.54 שניות.