שאלות נפוצות

Share |

אז מה עושים כאן?

באתר יפורסמו שאלוני מודעות עצמית, מחקרים מדעיים וסקרי דעת קהל שונים ומגוונים - ברובם מתחום הפסיכולוגיה והסוציולוגיה. המחקרים הינם מחקרים אמיתיים אשר נערכים ע"י חוקרים מאוניברסיטאות בארץ. התפקיד שלכם הוא להשתתף ולענות על סקרים-מחקרים-שאלונים אלה.

אז מהם הסקרים עליהם מקבלים תשלום?

הפאנל הוא אתר נפרד. לשאלות נפוצות ותשובות בנושא הפאנל המסחרי יש לפנות לדף השאלות הנפוצות בנוגע לפאנל. הדף הנוכחי מתייחס לשאלוני מודעות עצמית, מחקר מדעי וסקר החודש אשר לגביהם אין תגמול כספי.

למה זה כדאי לי?

מי שישתתף יוכל לקבל משוב מעניין לגבי עצמו וגם לגבי החברה. המשמעות היא שתוכלו לקבל את הממצאים של המחקרים שבהם תשתתפו. בנוסף תוכלו לעזור למחקר שעורכים חוקרים באוניברסיטאות בארץ. לגבי שאלוני מודעות עצמית - יהיה לכם משוב אישי מעניין.

זה מעניין אותי, איך אני ממשיך מכאן?

ההשתפות מתחילה ברישום קצר. לאחר מכן תוכלו לגשת מיידית ולהשתתף במחקר המדעי או תוכלו לענות על שאלוני מודעות עצמית. בכל מקרה, מומלץ להמשיך ולקרוא עמוד זה - עמוד השאלות הנפוצות.

מי אחראי על האתר?

האתר הוקם ומנוהל ע"י אריאל איילון, פסיכולוג חברתי ודוקטורנט באוניברסיטת בן גוריון בנגב. החל מה- 1.9.2008 בית הספר החדש לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה הצטרף ומשותף בפעילויות המחקריות שנערכות באתר. המרכז הבינתחומי שותף לחלקים הלא מסחריים של האתר בלבד. אינדקס המטפלים והפאנל המסחרי ממשיכים להיות באחריותו הבלעדית של אריאל איילון.

מי יראה את התשובות שלי?

אף אחד. האנונימיות והפרטיות שלכם היא ערך עליון בעיני. התוצאות תמיד ינותחו ויוצגו במרוכז ואף פעם לא באופן אישי. זאת אומרת שייתכן ונאמר "גברים בני שלושים פלוס נוטים ל..." ואתם חלק ממדגם זה. נתונים שהזנתם לעולם לא יועברו לצד שלישי. גם אני לא מסתכל בהם.

מה הם הנקודות?

הנקודות הן מסגרת שתאפשר לנו לתת קרדיט עבור הענות לשאלונים שיש לנו אינטרס מיוחד שתהיה היענות אליהם (כמו שאלונים חדשים, שאלוני מחקר מדעי, וסקרי דעת קהל). מאידך לשאלונים אחרים יהיה צורך בנקודות על מנת שתוכלו למלא אותם.

כמה נקודות מקבלים או כמה נקודות צריך לתת כדי להשתתף?

הנתונים בטבלה הבאה

מדוע אתם טוענים שבאמצעות האתר נוכל להכיר את עצמנו ואת החברה טוב יותר?

אנשים לומדים על עצמם גם על ידי השוואה לאחרים - באתר זה תוכלו לקבל משוב לגבי המיקום שלכם ביחס לאנשים אחרים בישראל, בנוגע לעמדות, האמונות והערכים שלכם. בנוסף, תחשפו לצורה שבה הציבור והמגזרים השונים שבו מתייחסים לנושאים אלה.

מדוע אתם טוענים שבאמצעות האתר נוכל לעזור למחקרים במדעי החברה?

באתר יפורסמו, מידי פעם בפעם, מחקרים אשר נערכים ע"י חוקרים באוניברסיטאות בישראל. נכון להיום, רוב המחקרים נעשים על קבוצות של סטודנטים. כמובן שאוכלוסייה זו לא יכולה להיחשב כמייצגת את האוכלוסייה הכללית, אבל מה לעשות וזו האוכלוסייה שנגישה לחוקרים. מצד שני ברור לנו שהרבה אנשים ישמחו לעזור לחוקרים במחקריהם והיו מעוניינים לקבל את הממצאים של מחקרים אלה. זו המטרה של האתר - ליצור מפגש שיועיל לשני הצדדים.

האם ניתן למלא שאלון יותר מפעם אחת?

טכנית כן, מעשית - לא. כלומר, ייתכן שתצליחו להערים על המערכת ולשלוח את טופסי השאלונים יותר מפעם אחת, אולם בפועל שאלונים אלו לא יכללו בתוצאות. במקרה של שאלוני מודעות עצמית - לאחר 120 יום - תוכלו למלא אותם שנית.

האם המדגם שלכם הוא מדגם מייצג?

שאלת השאלות. למעשה צריך לחשוב על כך שהתשובה היא לא חיובית או שלילית, אלא שאלה של מידה. שוב הדבר תלוי במעורבות שלכם. על מנת שהמדגם יהיה מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל, חשובה מאוד השתתפותם של כל המגזרים באוכלוסייה ואנחנו ננסה לדאוג שכולם יישמעו...

מדוע לא ניתן לצפות בחלק מהתוצאות באופן מיידי?

על מנת שהמשובים יהיו בעלי משמעות, יש צורך במדגם גדול מספיק. משום כך, המשובים לשאלוני מודעות עצמית יחלו להופיע לאחר ש-50 אנשים לפחות ענו על השאלון, ולפעמים אפילו מעט יותר. למעשה, המשובים ילכו וישתפרו ככל שהמדגם שענה עליהם גדל . לאחר כ- 1000 משיבים כבר תוכלו להשוות את עצמכם לקבוצות השוואה ספציפיות.

אז אם עניתי על שאלון כאשר היו מעט משיבים - הפסדתי?

ממש לא. המשוב האישי שלכם מתעדכן ככל שהמדגם שענה על השאלון גדל. כך שלא מפסידים דבר.

אני יכול לנצל את האתר על מנת לערוך מחקר אקדמי או אחר?

עריכת מחקרים באמצעות פאנל פרויקט המדגם.

אני יכול לפרסם תוצאות שלכם במקום אחר?

כל הזכויות על המידע הנמצא באתר שמורות לבעלי ומנהלי האתר. ניתן להשתמש במידע הנמצא באתר לשימוש פרטי בלבד. כל שימוש שאינו שימוש פרטי ו/או שימוש באתרים אחרים ו/או בדרך אחרת כרוך באישור מפורש ובכתב ממנהל האתר.

אני יכול להשתמש באתר שלכם לשימוש קליני או ארגוני

אסור בתכלית להשתמש באתר לצרכים של אבחון קליני או שימוש ארגוני כלשהו ללא אישור מפורש ממנהל האתר. לפניות לשימוש כזה פנו דרך עמוד "צור קשר" באתר.

ייעוץ אקדמי
בחסות


עוד יישומים שלנו

קישור לטיפולטק

קישור לניטוריקסדף הבית - שאלות נפוצות - רישום - מודעות עצמית - מחקר מדעי - פסיכולוגיה - פאנל - סקרים - תנאי שימוש
שאלונים: זוגיות - אישיות - אמונות - בריאות - עמדות - משפחה - התנהגות
מאמרים: אקטואליה - אישיות - זוגיות ומיניות - כלכלה ועבודה - פסיכותרפיה - בידור -
יישומים מסחריים: טיפול בשפיכה מוקדמת - סקרי דעת קהל - מחקרי שוק
פסיכולוג בגוש דן - פסיכולוג בירושלים - פסיכולוג בחיפה - פסיכולוג בבאר שבע - פסיכולוג ברמת הגולן - פסיכולוג בגליל המזרחי - פסיכולוג בגליל המערבי - פסיכולוג בעמקים - פסיכולוג בשומרון - פסיכולוג בשרון - פסיכולוג ביהודה - פסיכולוג בשפלה - פסיכולוג בצפן הנגב - פסיכולוג באילת והנגב הדרומי

כל הזכויות שמורות © all rights reserved

זמן טעינה: 75598.05 שניות.